Mūsu atbildība

Palīdzība Tanzānijai: izglītība rada nākotnes perspektīvas

Uzņēmuma WÖRWAG Pharma devīzi, kas ir „Atrašanās tuvāk nozīmē labākas iespējas palīdzēt ”, ir iespējams piemērot arī mūsu sociālās atbildības fondam: uzņēmums atbalsta humanitārās palīdzības projektus Āfrikā ne vien finansiāli, bet arī ar ievērojamiem cilvēkresursiem. Lai nodrošinātu labāku palīdzību, svarīgi ir atrasties ziedojumu projekta un attiecīgās vietas cilvēku „tuvumā”.

woerwagpharma-unterricht-namtumbo
Klases telpa Namtumbo profesionālās skolas centrā

Kopš 1997. gada mēs atbalstām dažādus hernhūtiešu draudžu humanitārās palīdzības projektus Tanzānijā, kas ir viena no pasaules nabadzīgākajām valstīm. Īpašu uzmanību mēs pievēršam arodskolu celtniecībai. Tanzānijas dienvidos esošā mazā pilsētiņā Namtumbo radās iespēja atvērt jaunu hernhūtiešu draudžu arodskolas centru, un WÖRWAG Pharma apņēmās segt lielāko daļu no šīs skolas celtniecības un aprīkojuma izmaksām. Rezultātā jaunieši strukturāli vājajā Namtumbo var iegūt šuvēja, galdnieka, elektriķa vai datorspeciālista izglītību un iespēju noteikt savu dzīves ceļu.

woerwagpharma-absolventen-songea
Pirmie Songea profesionālās skolas absolventi

Sekojot šim modelim, 2013. gadā 60 km attālajā Songea pilsētā tapa mācību centrs, kur pašreiz profesiju apgūst 62 jaunieši. Pirmie absolventi jau ir veiksmīgi nokārtojuši eksāmenus. Savukārt jau 2016. gada decembrī Tanzānijas dienvidos esošajā Kakozi ciemā tika atvērta jau nākamā arodskola. Skolēni šeit var iegūt izglītību, kas sniegs tiem nākotnes perspektīvas un nostiprinās visa reģiona ekonomiku.