Mūsu atbildība

Palīdzība Tanzānijai: izglītība rada nākotnes perspektīvas

Uzņēmuma WÖRWAG Pharma devīzi „atrašanās tuvāk nozīmē labākas palīdzības iespējas palīdzēt ” ir iespējams piemērot arī attiecībā uz mūsu sociālās atbildības fondu: uzņēmums atbalsta humanitārās palīdzības projektus Āfrikā ne vien finansiāli, bet arī ar ievērojamiem cilvēkresursiem. Lai nodrošinātu labāku palīdzību, svarīgi ir atrasties ziedojumu projekta un attiecīgās vietas cilvēku „tuvumā”.

woerwagpharma-unterricht-namtumbo
Klases telpa Namtumbo profesionālās skolas centrā

Mēs kopš 1997. gada atbalstām dažādus hernhūtiešu draudzes humanitārās palīdzības projektus Tanzānijā, kas ir viena no pasaules nabadzīgākajām valstīm. Mēs pievēršam īpašu uzmanību arodskolu celtniecībai. Tanzānijas dienvidos esošā mazā pilsētiņā Namtumbo ir iespējams atvērt jaunu hernhūtiešu draudzes arodskolas centru, un WÖRWAG Pharma uzņēmās lielāko daļu šīs skolas celtniecības un aprīkojuma izmaksu. Rezultātā jaunieši strukturāli vājajā Namtumbo var iegūt šuvēja, galdnieka, elektriķa vai datorspeciālista izglītību un iespēju noteikt savu dzīves ceļu.

woerwagpharma-absolventen-songea
Pirmie Songea profesionālās skolas absolventi

Sekojot šim modelim, 2013. gadā 60 km attālajā Songea pilsētā tapa mācību centrs, kur pašreiz profesiju apgūst 62 jaunieši. Pirmie absolventi jau ir veiksmīgi nokārtojuši eksāmenus. Un 2016. gada decembrī Tanzānijas dienvidos esošajā Kakozi ciemā jau tika atvērta nākamā arodskola. Skolēni šeit var iegūt izglītību, kas sniegs tiem nākotnes perspektīvas un nostiprinās visa reģiona ekonomiku.