Mūsu atbildība

Palīdzība Tanzānijai: izglītība atver nākotnes perspektīvas

Uzņēmuma Wörwag Pharma moto “Piekļūt tuvāk – palīdzēt labāk” attiecas arī uz mūsu sociālo saistību uzņemšanos. Uzņēmums humānās palīdzības projektus Āfrikā ir atbalstījis ne tikai finansiāli, bet arī ar ievērojamiem cilvēkresursiem. Lai būtu iespējams labāk palīdzēt, ir būtiski būt “tuvu” ziedošanas projektam un cilvēkiem attiecīgā vietā.

 

Kopš 1997. gada mēs esam atbalstījuši dažādus Morāvijas baznīcas humānās palīdzības projektus Tanzānijā – vienā no nabadzīgākām pasaules valstīm. Mēs īpaši rūpējamies par arodskolu izveidošanu. Nelielā Dienvidtanzānijas pilsētiņā Namtumbo tiks atvērts jauns Morāvijas baznīcas (hernhūtiešu brālības) arodskolu centrs, un uzņēmums Wörwag Pharma ir sedzis lielāko daļu tā celtniecības un aprīkošanas izmaksu. Tas nozīmē, ka jaunieši savas mācības vāji attīstītajā Namtumbo var pabeigt kā drēbnieki, namdari, elektriķi vai datorspeciālisti, un viņiem ir iespēja pašiem noteikt savu dzīvi.

Izmantojot identisku modeli, 2013. gadā 60 km attālajā pilsētā Songea tika atvērts mācību centrs, kur pašlaik 62 jaunieši apgūst tirdzniecību. Pirmie absolventi jau sekmīgi nokārtojuši eksāmenus. Turklāt Dienvidtanzānijas ciematā Kakozi pilnā sparā notiek nākamās arodskolas celtniecība. Ne vēlāk kā 2016. gada decembra sākumā skolēni šeit varēs sākt saņemt izglītību, kas atvērs nākotnes perspektīvas un stiprinās visa reģiona ekonomiku.